W dniu 05.12.23r. dzieci z grup „Wesołe Misie” i „Bajkowe Motyle” wybrały się na wycieczkę do „Multikina” na bajkę pt. „Życzenie”. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie oraz integrowanie grupy. Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci do świata magii, która okazała się nie zawsze być dobrą oraz pokazała nam, że o swoje marzenia trzeba dbać i je pielęgnować. Nastoletnia Asha z pomocą przyjaciół oraz magicznej gwiazdy z nieba stawia czoła złemu władcy, by ocalić swoją społeczność. Dzieci zobaczyły też, że zawsze warto być dobrym człowiekiem i szanować innych, bo dobro popłaca. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

Za oknem śnieżna pierzyna, a w kalendarzu grudzień – czas zatem ubrać choinkę! Zielona ozdoba Świąt pojawiła się w każdej sali przedszkola w Różankach, a także na korytarzu. Dzieci z radością wzięły się za wieszanie bombek i łańcuchów. Rozświetlone lampkami i mieniące się kolorami przeróżnych ozdób świąteczne drzewka cieszą teraz nasze oczy i wprowadzają w świąteczny nastrój.

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu w Wojcieszycach również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzień ubierania choinki jest dla nas dniem wyjątkowym. „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” wspólnie z Paniami i Panią Dyrektor z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby: bombki, gwiazdy betlejemskie, łańcuchy i kolorowe światełka. Ile było radości wśród dzieci! A w grupach od razu zrobiło się świątecznie. Drzewka zostały przystrojone bardzo szybko, wyglądają wyjątkowo i przypominają nam, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż…

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za prezenty, które otrzymaliśmy w obu oddziałach. W Wojcieszycach dzieci zaopatrzone zostały w kolorowe deski do krojenia, które wykorzystają podczas zajęć kulinarnych. W Różankach przedszkolaki otrzymały kolorowe ręczniczki, niezbędne przy codziennych czynnościach higienicznych. Jednocześnie rodzice nie będą zobowiązani do zakupu indywidualnego, tak przydatnych rzeczy. Przedszkole bowiem to miejsce, w którym muszą być zabawki i pomoce dydaktyczne, ale także wszystkie inne przedmioty potrzebne do realizacji zajęć dodatkowych i samoobsługowych. Dziękujemy za inicjatywę i aktywne działanie na rzecz naszych dzieci.

Również w przedszkolu w Różankach nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Moja Ojczyzna”, którego koordynatorem była Pani Marta Nowokuńska. Głównym jego celem było wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci oraz popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych. W konkursie wzięło udział 23 dzieci. Z zachwytem oglądaliśmy wszystkie prace uczestników konkursu. Każda z nich była wyjątkowo piękna i oryginalna. Dlatego też zwyciężyli wszyscy. Na uroczystym rozdaniu nagród odwiedziła nas Pani Dyrektor – Joanna Grymuza, która pogratulowała dzieciom i wręczyła nagrody w postaci pucharu i dyplomu. Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom gratulujemy pomysłowości.