Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go w sposób uroczysty. Dnia 19 grudnia 2023 r. stworzyliśmy w Przedszkolu w Różankach odpowiednią oprawę, aby cieszyć się spotkaniem przy wigilijnym stole również tu. Ale zanim zasiedliśmy do świątecznego posiłku, Przedszkolaki zaprezentowały pełen magii, wzruszający występ, który podziwiały wszystkie Panie wraz z Panią Dyrektor, Panią Księgową oraz Przedstawicielkami Rady Rodziców, Panią Kamilą Żelazowską oraz Panią Małgorzatą Żabską. Dzieci śpiewały pastorałki, recytowały wierszyki, zatańczyły piękny taniec aniołów, a na koniec zaśpiewały kolędę w blasku lampionów. Po tym pięknym przedstawieniu wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, podzieliwszy się wcześniej opłatkiem i złożywszy sobie serdeczne życzenia. Dzieci z uśmiechem na twarzach jadły potrawy wigilijne oraz przygotowane przez Nie pierniczki. Panie z Rady Rodziców opowiedziały Dzieciom, że spotkały Świętego Mikołaja, a Ten przekazał Im upominki, które Panie przekazały Dzieciom i Paniom. Te wyjątkowe chwile nie tylko przybliżyły wszystkim znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale przede wszystkim wzmocniły bliskie i serdeczne relacje. Wszystkim naszym Przedszkolakom oraz Ich Rodzicom życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. I właśnie po to, aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera dnia 15.12.2023 r. w grupie „Tęczowe Nutki”, zostały zorganizowane zajęcia otwarte z Rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania miłych Gości, których wyczekiwaliśmy od samego rana. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Dzieci zaśpiewały pastorałki. Dziękujemy wszystkim Gościom za wspólnie spędzony przedświąteczny czas.

W połowie grudnia dzieci z grupy „Mądre Sówki” po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z Programu „Witaminki”. Tym razem rozmawialiśmy o cebuli. Dzieci mogły obejrzeć aż cztery jej odmiany: cebulę białą, czerwoną, szalotkę i dymkę. Przedszkolaki obejrzały i omówiły każdy rodzaj cebuli, przekonaliśmy się, jak wygląda w przekroju. Zaobserwowały przy okazji że warzywo to składa się z warstw. Przy okazji maluszki poznały powiedzenie „ubrać się na cebulkę”. Dzieci dowiedziały się, że podczas krojenia cebuli uwalniają się substancje wywołujące łzy ale też, że z cebuli można wytworzyć zdrowy syrop, będący świetnym narzędziem do walki z przeziębieniem. Od razu też przygotowaliśmy taki specyfik. Grupa założyła również hodowlę szczypiorku i wykonała pracę plastyczną.

W grudniu nasze Przedszkole odwiedziła Przedstawicielka personelu schroniska dla zwierząt w Młodolinie, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy z bezdomnymi psiakami i kotami. Serdecznie podziękowała za liczne dary zebrane dla podopiecznych schroniska oraz zostawiła dla dzieci drobne prezenty za ich wielkie zaangażowanie.

W grudniu odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców dzieci z grupy „Radosne Słoneczka”. Najmłodsze przedszkolaki wspólnie z Rodzicami uczestniczyły w zajęciach w przedszkolu. Rozwiązaliśmy zagadki związane ze świętami oraz śpiewaliśmy pastorałki. Na koniec wszyscy wspólnie dekorowaliśmy choinkę, która stanie się świąteczną ozdobą. Atmosfera zajęć była przyjazna, dzięki czemu dzieci chętnie w nich uczestniczyły.