Przedszkolaki z obu grup w Wojcieszycach zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły świąteczne pierniczki. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika w całym przedszkolu zaczął unosić się słodki zapach pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i inne miłe skojarzenia. Wspólne pieczenie oraz dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez całe Święta. Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu, a ich intensywny aromat będzie nam towarzyszyć w tym wyjątkowym czasie.

W ostatnich dniach grupa „Mądre Sówki” gościła w Przedszkolu Gminnym w Kłodawie, w którym Pani Dyrektor Stanisława Szpyra bardzo miło je przywitała i zaprosiła do sali zabaw. Po wesołych harcach w tym pełnym atrakcji pomieszczeniu, nasze maluszki skorzystały z poczęstunku w postaci ciasteczek i soczków, a następnie zostały zaproszone przez Panią Dyrektor do sali multimedialnej, gdzie specjalnie dla nich włączono magiczny multimedialny dywan. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu, „Mądre Sówki” mogły nóżkami zagrać w różne ciekawe gry. Na koniec naszej wizyty, Pani Dyrektor oprowadziła nas po pozostałej części budynku i wręczyła każdemu dziecku po lizaczku. Serdecznie dziękujemy za gościnę!

Jeśli zimową porą za oknem deszcz i chlapa, a chcielibyśmy ulepić śniegową kulkę czy bałwana... Grupa „Wesołych Misiów” mimo niesprzyjających do zabawy warunków atmosferycznych postanowiła działać. Za sprawą sztucznego śniegu, który dzieci wykonały z pomocą nauczyciela bawiły się i lepiły śniegowe figurki. Do wytworzenia masy potrzebna była mąka ziemniaczana i olej. Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem były niezwykłą przyjemnością dla małych rączek i sprawiły, że dzieci zaczęły się uśmiechać.

W przedszkolu w Różankach można było w ostatnim czasie wyczuć woń korzennych przypraw. A to wszystko za sprawą pierniczków, które to grupa „Wesołych Misiów” własnoręcznie wykonała. Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały: umyły ręce, założyły fartuszki i chustki na głowy. Potem poznały składniki, jakie są niezbędne do upieczenia tych pysznych ciasteczek. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki
z ogromnym zapałem i uśmiechem na twarzach zabrały się do pracy – wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki. Dzieci poradziły sobie znakomicie, a dowodem tego są pełne blachy uwielbianych przez wsztstkich smakołyków.

Dzieci z Przedszkola w Wojcieszycach uczestniczyły w seansie filmowym połączonym z warsztatami w kinie Helios. W życiu Kici Koci ciągle coś się działo. Kiedy nie lepiła bałwana i nie rzucała się śnieżkami z przyjaciółmi, wyruszyła z tatą w wielką podróż i przekonała się, że kolej to świetna sprawa. Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzała do biblioteki, gdzie dowiedziała się, jak powstają książki. Także w domu czekało na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządziła smaczną zupę i upiekła ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchorowała i nie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanęła na nogi. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu, który poprowadziła jedna z Pań pracujących w kinie. To był bardzo udany wyjazd.