W tym tygodniu tematem naszych zajęć są zawody. „Wesołe Misie” opowiadały czym na co dzień zajmują się ich rodzice oraz kim chcieliby zostać w przyszłości. Dzisiejszego dnia wcieliliśmy się w projektantów mody, a to nie lada zadanie. Dzieci podzieliły się na trzy grupy i stworzyły: sukienkę balową, spódnicę oraz koszulkę. Kreatywna praca z użyciem różnorodnych tkanin i materiałów plastycznych takich jak: firanki, filce, tasiemki, guziki, cekiny, koronki przerodziła się w świetną zabawę i pozwoliła, by dzieci stworzyły piękne, niespotykane stroje. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w powierzone im zadanie. Efekty możemy podziwiać na zdjęciach oraz na tablicy prac „Wesołych Misiów”.

Dziadkowie to wielki „Skarb” dla naszych przedszkolaków - Oni czynią ich dzieciństwo bardziej udanym i szczęśliwszym. Mają dla nich czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają swoje wnuczęta. Dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” z okazji Święta Babć i Dziadków zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Na koniec obdarowały swoich Bliskich wykonanymi przez siebie prezentami - świecznikami w kształcie serduszek. Dopełnieniem uroczystego spotkania były życzenia złożone przez Panią Wójt Gminy Kłodawa Annę Mołodciak. W pamięci pozostanie także przemiła atmosfera przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

21 i 22 stycznia to wyjątkowe daty w kalendarzu - Święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechu, radości, wzruszeń i ciepła. To właśnie Oni kochają, rozpieszczają i kultywują tradycje rodzinne. Z okazji dnia Babci i Dziadka „Tęczowe Nutki” przygotowały przedstawienie. Na przepięknie przygotowanej scenie przedszkolaki recytowały wiersze przeplatane wzruszającym śpiewem i tańcem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Gościom. W tym ważnym dniu odwiedziła nas także Pani Wójt Anna Mołodciak, która złożyła najserdeczniejsze życzenia Dziadkom. Po występach zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek, który przygotowaliśmy z pomocą Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

Przedszkolaki z grupy „Radosne Słoneczka” z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do dnia Babci i Dziadka w przedszkolu. Dzieci z wielką dokładnością wykonały drobny podarek, aby umilić swoim Gościom wizytę podczas uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka. Takie małe upominki, własnoręcznie wykonane, są najcenniejsze i z pewnością ucieszą każdego Dziadka i Babcię.

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Dwa dni, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, a prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie, pomaga okazać wszystkie te uczucia. To wszystko wzięły sobie do serca przedszkolaki i z ogromnym zapałem wykonały samodzielnie upominki - mydełka i kalendarze, bawiąc się przy tym wyśmienicie.